Sayın Meslektaşlarım,
 
Resüsitasyon Derneği ve Avrupa Resüsitasyon Konseyi (ERC) işbirliği ile, ülkemizde Avrupa standartlarında İleri Yaşam Desteği (İYD) Kursları düzenlenmektedir.

Anestezi uzmanlığı, diğer bölüm uzmanlıkları, tıp eğitimi sırasında veya uzman olduktan sonra, yoğun bakım, acil servis ve genel riskli hasta bakımı sırasında bilgi pekiştirmek amacıyla çok önemli olan kardiyopulmoner resusitasyon (KPR) eğitimi için katkıda bulunacak olan ERC-İYD kursları ülkemizde ERC- ALS Eğitimci sertifikasına sahip hekimler tarafından verilmektedir.

Avrupa Resusitasyon Konseyi’inin 2015 rehberine uygun olarak geliştirilmiş olan bu ileri yaşam desteği uygulayıcı kursu  (ERC ALS provider course) için başvurmak isteyenlerin https://www.erc.edu/ adresinden Avrupa Resuistasyon Konseyi web sayfasına girerek öncelikle sisteme kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Avrupa’da da düzenlenen bu kursların standartları gereği ERC üzerinden kayıt olmak zorunludur.

Kurs Katılım ücreti 750 TL olup,  ERC- İleri Yaşam desteği kursları için iki tam gün katılım sağlanması gerekmektedir. Kursun sonunda başarılı olanlara 5 yıl geçerli olan ERC-ALS provider (ERC-İYD uygulayıcı) sertifikası verilecektir. ERC üzerinden kaydını yaptıran ve aşağıda belirtilen banka hesabına kurs ücretini yatırmış olanlar, kurs öncesi hazırlık için yararlanacağı kurs kitabını kursa gitmeden önce temin etmiş olacaktır.

(Kaydolmak icin bahsedilen sayfa https://www.erc.edu/ adresinden açıldıktan sonra en altta yer alan “course calendar” üzerine tıklayıp ülke olarak Türkiye’yi seçtiğinizde  takvimden istediğiniz kursun tarihini ve yerini göreceksiniz, bu kutucuğa tıklamanız gerekmektedir – bu şekilde sistem sizi yönlendirecektir).

Lütfen önce sistemden kaydınızı yaptırınız, sonra kurs ücretini yatırınız, son olarak da dekontu – kurs direktörüne ulaştırınız (faks veya e-mail ile). Sadece sistemden kayıt yapanların kurs ücretini yatırmaması durumunda kayıtları sistemden silinebilecektir. Sadece ücret yatırıp sisteme kayıt olmayanlar ise kursa kayıtlı görünmediklerinden kursa alınamayacaklardır. Bu nedenle kayıt işlemlerinizi lütfen belirtilen şekilde yapınız.

Kurslara ait ayrıntılı bilgilere www.resusitasyon.org ve TARD web adresinden de ulaşabilirsiniz.

Dekontun üzerine adınızı-soyadınızı, ve size ulaşabileceğimiz cep telefonu numarasını eklemeyi unutmayınız.

Kurs Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri

RESUSİTASYON DERNEĞİ - Akbank
TR53 0004 6013 8688 8000 0499 72
 
Kurs veya müracaat ile ilgili sorularınız icin ilgili kurs direktörünü her zaman arayabilirsiniz.