Sayın meslektaşlarım,

Türkiye Resusitasyon Derneği ve Avrupa Resusitasyon Konseyi işbirliği ile İzmir’de bir İleri Yaşam Destiği (İYD) Kursu düzenlenecektir.


Anestezi uzmanlığı eğitimi sırasında veya anestezi uzmanı olduktan sonra bilgi pekiştirmek amacıyla çok önemli olan kardiyopulmoner resusitasyon (KPR) eğitimi için katkıda bulunacak olan İYD kursu 21-22 Mart 2015 tarihlerinde İzmir’de (Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dekanlık Binası) gerçekleştirilecektir.
Avrupa Resusitasyon Konseyi’inin rehberine uygun olarak geliştirilmiş olan bu ileri yaşam desteği uygulayıcı kursu (ERC ALS provider course) icin başvurmak isteyenlerinhttps://www.erc.edu/ adresinden Avrupa Resuistasyon Konseyi sayfasına girip kaydolmaları gerekmektedir. Avrupa’da da düzenlenen bu kursların standartları gereği belli bir katılımcı sayısının üzerinde kayıt kabul edilmemektedir. Son kayıt tarihi 13 Mart 2015 olarak belirlenmiştir.
Katılım ücreti 750 TL olup, her iki gün tam katılım sağlanması beklenmektedir. Kursun sonunda başarılı olanlara 5 yıl geçerli olan ERC ALS provider sertifikası verilecektir. Kaydını tamamlayıp katılım ücretini yatırmış olanlara kurs öncesi hazırlık için kurs kitabı gönderilecektir.

(Kaydolmak icin bahsedilen sayfa https://www.erc.edu/ adresinden açıldıktan sonra en altta yer alan course calendar üzerine tıklayarak ülke olarak Türkiye’yi seçerek takvimden Mart ayına girip, 21-22 Mart Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir yazan kutucuğa tıklamanız gerekmektedir – diğer işlemler için sistem sizi yönlendirecektir).

Lütfen once sistemden kaydınızı yaptırınız, sonra kurs ücretini yatırınız, son olarak da dekontu – üzerinde kitabın gönderilmesini istediğiniz adres ve telefon numaranız ile birlikte bana ulaştırınız (faks veya e-mail ile). Sadece sistemden kayıt yapanların kurs ücretini yatırmaması durumunda kayıtları sistemden silinebilecektir. Sadece ücret yatırıp, sisteme kayıt olmayanlar ise kursa kayıtlı görünmediklerinden kursa alınamayacaklardır. Bu nedenle kayıt işlemlerinizi lütfen belirtilen şekilde yapınız.

Kurs ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.resusitasyon.org adresinden de ulaşabilirsiniz.

Dekontun üzerine adınızı-soyadınızı, kurs kitabının gönderilmesini istediğiniz adresi ve size ulaşabileceğimiz cep telefonu numarasını, eğer faks ile gönderecekseniz mutlaka e-mail adresinizi de belirtmeyi unutmayınız.


GARANTİ BANKASI
Adı/Unvanı : RESÜSİTASYON DERNEĞİ
Hesap No: 1373/6299959
IBAN: TR95 0006 2001 3730 0006 2999 59
EGE UNİV.TIP FAKÜLTESİ ŞUBESİ

Kurs veya kayıt işlemi ile ilgli sorularınız icin beni arayabilirsiniz.

Tel: 0232 4122836
GSM: 0532 5908660
Faks: 0232 4122846


Resusitasyon Derneği Genel Sekreteri

Prof.Dr.Bahar KUVAKİ BALKAN
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi
Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD
35340 Balçova – İzmir/Türkiye